Vyhodnocení výtvarné soutěže

07. 06. 2023 00:00

V úterý 6. června 2023 se v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích uskutečnilo slavnostní vyhodnocení Krajského kola třináctého ročníku výtvarné soutěže „LESY A PŘÍRODA KOLEM NÁS“. 

Účastníci výtvarné soutěže soutěžili v osmi kategoriích podle věku a typu školy – děti v mateřských školách, žáci 1. – 2. třídy základní školy, žáci 3. – 4. třídy základní školy, žáci 5. – 6. třídy základní školy, žáci 7. – 9. třídy základní školy, žáci uměleckých škol, školní kolektivy – ručně vyrobená knížka o lese a dospělí.

Témata třináctého ročníku byla vyhlášena takto: Jaký les se Ti líbí?, Člověk a les, Voda v lese a okolí, Stromy v barevném kabátku, Jak děti vidí práci lesníka (co lesník dělá, jak vypadá, co a koho v lese potkává…), Ručně vyrobená knížka o lese

Více o soutěži a výsledcích ZDE.

Tuto výtvarnou soutěž pro děti pořádají Lesy České republiky s. p., Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích, Ústav pro hospodářskou úpravu lesa Brandýs nad Labem, Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou, Stezka korunami stromů Lipno, Kores Europe s.r.o. a Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga, Písek, Lesnická 55.