Klub nového lesa

Zaregistrujte se do Klubu nového lesa a přijďte nás podpořit

Klub nového lesa

Tvořte krajinu s námi a zasaďte se o lesy pro další generace

Stáhněte si mobilní aplikaci Klub nového lesa a staňte se tak jeho členem. V aplikaci najdete pozvánky na podnikové akce, události a brigády pro všechny. Pro členy klubu navíc řada bonusů a klubových výhod od podniku i jeho hlavních partnerů. Dozvíte se na jednom místě vše, co vás o dění v českých lesích zajímá.

Android Stáhnout aplikaci iOS Stáhnout aplikaci

Sázíme lesy nové generace.
Nyní s vaší pomocí.

Chcete nám pomoci sázet lesy nové generace a podílet se na obnově naší přírody? Během jara k tomu máte možnost na více než dvou stech místech po celé republice. Na podzim připravujeme stejné množství příležitostí, takže v průběhu letošního roku pro vás připravíme nejméně 400 akcí Sázíme lesy nové generace.

Jak postupovat?

• Přihlaste se do Klubu nového lesa, vaše registrační údaje (mailová adresa) budeme využívat výhradně ke komunikaci týkající se aktivit Klubu.
  • Na mapě si vyhledejte místo, kde byste chtěli pomoci. Po rozkliknutí najdete všechny potřebné údaje. Nezapomeňte svůj zájem potvrdit prostřednictvím tlačítka Přihlásit, protože počet dobrovolníků na každé akci je limitovaný.
  • Skupiny nad 5 osob se přihlašují mailem přímo organizátorům, kontakt najdete u informací o akci. V případě rodin (do 5 osob) stačí jedno přihlášení a uvedení celkového počtu účastníků.
  • Pokud bude akce zrušena, přijde vám upozornění na mail, který uvedete při registraci.
  • Oblečení přizpůsobte počasí a druhu práce, nezapomeňte na pracovní rukavice.

Klikněte na symbol listu a dozvíte se, kde spolu s Klubem nového lesa můžete
sázet lesy nové generace. Připojte se k nám.

Podcastový kanál

Informační středisko Křivoklát je opět v provozu

V lese nad hradem Křivoklát je možné projít několik vycházkových okruhů, dendrologickou stezku a navštívit dětské přírodní hřiště s dřevěnými průlezkami, skluzavkami a houpačkami, ale i hřištěm na míčové hry nebo dřevěnými xylofony. K odpočinku poslouží venkovní posezení i altány, využít je možné otevřené ohniště. Auto nechte na vyznačeném parkovišti zde.Lesy ČR mají v místě informační a vzdělávací středisko se stálou interaktivní expozicí “Les kolem nás“ otevřenou ve všední dny od 8 a o víkendu od 10 do 16 hodin. Vstup je zdarma. Pro veřejnost ho znovu otevírají 25. května zde. „Pokud si chcete v areálu zahrát šifrovací hru Vracíme vodu lesu, vyzvedněte si u nás tištěného průvodce. První panel objevíte hned vedle budovy, další jsou v našem lesním areálu,“ dává tip Martin Zajíček, vedoucí Odboru vnějších vztahů Lesů ČR.Před deseti lety byl právě v květnu na Křivoklátsku založen na třinácti tisících hektarech v jednom z nejucelenějších komplexů lesa v republice od Zbiroha až po Nižbor lesnický park.  Běžně se v něm hospodaří, v posledních letech se mění druhová skladba ve prospěch listnáčů a jedle, které nahrazují smrk, borovici a modřín. Zvyšuje se podíl přirozené obnovy i podrostního způsobu hospodaření.

Uchem v mechu o sběru semen

Každý druh lesních dřevin má v lese svoje místo. Abychom mohli pěstovat smíšené a odolné lesy, potřebujeme osivo všech druhů. Jak semena získáváme? Co se s nimi následně děje? Jak se můžete zapojit do sběru i vy? Nejen to prozradil ředitel semenářského závodu Miloš Pařízek v podcastu Uchem v mechu.Poslouchejte zde.

Adjunktem na léto

Výzva pro všechny mladé lesníky: Zapojte se i letos do již tradiční prázdninové brigádyCo tě čeká:práce, která má smysl – výpomoc v době aktivity kůrovce – tedy např. vyznačování stromů, kontrola lapáků a lapačů, výpomoc při asanaci kůrovcového dříví, dle schopností svěrkování porostů apod. – zkrátka dle potřeb každé LS a znalostí a dovedností brigádníkaseznámení se s lesnickým provozem na našich organizačních jednotkách a získání praktických zkušeností z lesnického oboru…Co nabízíme:brigáda je určená pro všechny žáky a studenty lesnických škol, kterým již bylo 18 letbrigáda od června (výjimečně května) do září, v minimální délce trvání 1 měsícna dohodu o provedení práce (300 hod.), poté dohoda o pracovní činností či krátkodobý pracovní poměrstudentům ČZU a MendelU bude brigáda opět uznána jako předmět praxe a školou přidělen odpovídající počet kreditůodměna: 100,- + 20,- Kč výkonnostní odměna = 120,- Kč/ hod. Zaujala tě naše nabídka?Vyber si z mapy na www.lesycr.cz lokalitu, o kterou máš zájem a spolu se stručnou informací o sobě (vč. kontaktů) a termínu brigády zašli emailem na brigada@lesycr.cz .Obratem tě budeme kontaktovat.

Zobrazit všechny aktuality
Carousel left

Partneři našeho projektu

Svaz lyžařů ČR