Klub nového lesa

Zaregistrujte se do Klubu nového lesa a přijďte nás podpořit

Klub nového lesa

Tvořte krajinu s námi a zasaďte se o lesy pro další generace

Stáhněte si mobilní aplikaci Klub nového lesa a staňte se tak jeho členem. V aplikaci najdete pozvánky na podnikové akce, události a brigády pro všechny. Pro členy klubu navíc řada bonusů a klubových výhod od podniku i jeho hlavních partnerů. Dozvíte se na jednom místě vše, co vás o dění v českých lesích zajímá.

Android Stáhnout aplikaci iOS Stáhnout aplikaci

Sázíme lesy nové generace.
Nyní s vaší pomocí.

Chcete nám pomoci sázet lesy nové generace a podílet se na obnově naší přírody? Během jara k tomu máte možnost na více než dvou stech místech po celé republice. Na podzim připravujeme stejné množství příležitostí, takže v průběhu letošního roku pro vás připravíme nejméně 400 akcí Sázíme lesy nové generace.

Jak postupovat?

• Přihlaste se do Klubu nového lesa, vaše registrační údaje (mailová adresa) budeme využívat výhradně ke komunikaci týkající se aktivit Klubu.
  • Na mapě si vyhledejte místo, kde byste chtěli pomoci. Po rozkliknutí najdete všechny potřebné údaje. Nezapomeňte svůj zájem potvrdit prostřednictvím tlačítka Přihlásit, protože počet dobrovolníků na každé akci je limitovaný.
  • Skupiny nad 5 osob se přihlašují mailem přímo organizátorům, kontakt najdete u informací o akci. V případě rodin (do 5 osob) stačí jedno přihlášení a uvedení celkového počtu účastníků.
  • Pokud bude akce zrušena, přijde vám upozornění na mail, který uvedete při registraci.
  • Oblečení přizpůsobte počasí a druhu práce, nezapomeňte na pracovní rukavice.

Nejbližší naše akce i ve vašem kraji

• Dny za obnovu lesa Dny za obnovu lesa - přijďte a pomozte nám obnovit les a krajinu.
  • Přijďte a zeptejte se našich lesníků Přijďte a zeptejte se našich lesníků na vše, co vás zajímá v souvislosti s lesy nové generace.

Můžete si také zaběhat na seriálu Běhy lesy či vyrazit na závody pro děti i dospělé na některém z podniků seriálu Kolo pro život. A připravili jsme speciální programy i pro fanoušky motorismu. V létě a na podzim na více než stech místech po celé ČR.

Podcastový kanál

Časopis Lesu zdar

Lesu zdar 2/2020

• Kaleidoskop: Zajímavosti z našeho podniku
  • Personalistika: Pracovní výročí našich kolegů
  • Vracíme vodu lesu: Bilancujeme první rok
  • Rozhovor: Ekonomický ředitel Jiří Krejča
  • Novinka: Demonstrační objekt pařezinového hospodářství
  • Profil: Revírník Pavel Lánský
  • Z historie: Kůrovcová kalamita na Šumavě
  • Fotoreportáž: Střelecká soutěž

Lesu zdar 1/2020

• Obnovujeme lesy na kalamitních plochách
  • Rozhovor s obchodním ředitelem Petrem Urbanem nejen o novém obchodním modelu
  • Jaký byl 24. reprezentační ples?
  • Program Vracíme koně lesu
  • Virtuální realita a Lesy nové generace na akcích pro veřejnost
  • Osudový vztah lesníků k přírodě na Novohradsku

Lesu zdar 11/2019

• Chceme obnovit les,ale i původní nadšení
  • Rozhovor s generálním ředitelem LČR Ing. Josefem Vojáčkem
  • Léto na táboře
  • Den za obnovu lesa
  • Lesy pro budoucnost kontaktní kampaň
  • Sportovní den
  • Nové trendy v lesní pedagogice

Materiály ke stažení

Vyčistili jsme koryto potoka Polomina na Vysočině

Koryto potoka Polomina a jeho levostranný přítok v intravilánu obce Tasov na Vysočině bylo zanesené a zarostlé. Lesy České republiky ho během sedmi měsíců vyčistily. Práce skončily letos v květnu. Podnik investoval 837 tisíc korun bez DPH z vlastního programu Vracíme vodu lesu.„Postupně jsme odstranili z koryta toku nánosy bláta a splavenin, celkem to bylo 1572 metrů krychlových sedimentu. Koryto tedy pojme více vody,“ uvedla Dagmar Vašíková, vedoucí správy toků pro oblast povodí Dyje z Lesů ČR. Podnik projektuje a staví i další projekty, více o programu se dočtete na www.vracimevodulesu.cz.

Z lesa na stůl: spustili jsme nový web k prodeji zvěřiny

Myslíte, že zvěřina je drahá? A když si na ní chcete pochutnat, tak musíte do restaurace? To se nyní mění. Našim cílem je nabídnout přímý prodej kvalitní zvěřiny široké veřejnosti. Mrkněte na nás nový web http://zlesanastul.cz.

Trička LČR pro vás: neprodáváme, ale darujeme!

Ptáte se, kde se dají koupit trika Dne za obnovu lesa. Trika neprodáváme, ale darujeme! Stačí se účastnit soutěží. Aktuálně probíhá soutěž #Stromyspribehem. Stačí poslat na klubnoveholesa@lesycr.cz příběh a fotku stromu, který si podle vás zaslouží titul lesního hrdiny.

Partneři našeho projektu

Svaz lyžařů ČR
ČOV
Český svaz ochránců přírody